bigbrainemily
bigbrainemily bigbrainemily
  • 16-02-2024
  • Mathematics
contestada

HELPPPPP MEEEEEEEEEEEEE

HELPPPPP MEEEEEEEEEEEEE class=
HELPPPPP MEEEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

clxudsybrownz clxudsybrownz
  • 16-02-2024
Its (-3, 4) because it says 3 units to the left, meaning it will go to the negative part of the x-axis. Then it tells us that its 4 units above the c-axis, meaning its 4 digits above the line of the x-axis, so it’s in unit 4 of the y-axis, and if you know, it’s (x, y), so if it’s x=-3, and y=4, then it’ll be (-3, 4)
Answer Link

Otras preguntas

Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Describe the conditions necessary for the variance to have the value zero.
Danny reads 4 pages of a book each day.After 12 days, hes still has 82 pages left to read.How many pages does the book have?
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Sin42cos17-cos42sin17
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
the bottom of a ladder must be placed 5 feet from a building. the ladder is 14 feet long. how far above the ground does the ladder touch the wall?
why did the United States avoid involvement in World War II until December 1941?
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
the bottom of a ladder must be placed 5 feet from a building. the ladder is 14 feet long. how far above the ground does the ladder touch the wall?