avastoryweathers avastoryweathers
  • 14-04-2022
  • Mathematics
contestada

help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

help class=

Respuesta :

andrewtrantu2008
andrewtrantu2008 andrewtrantu2008
  • 14-04-2022

Answer:

D

Step-by-step explanation:

This is because of the slope and amount of earnings Tatiana has.

Tatiana gets 26 dollars added to her earnings every 2 hours

Sample: 16 + 26 = 42

The 16 represents the number of earnings that Tatiana gets/earns for hour 0.

If we were to graph the earnings of Tatiana meaning her time represents X and the earnings represent Y. We could clearly see that Tatiana earns more money than Darryl.  

Answer Link

Otras preguntas

Sin42cos17-cos42sin17
What did the geography of Greece helped create?
What is the answer for this equation? -6x = -36
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
what is a good attention getter for starting a essay about my plans after high school
Why isn't badminton consider a sport to most of the people in United States?
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Describe the conditions necessary for the variance to have the value zero.
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
Wh does a soccer ball that is quickly rolling across a grass field slow and finally stops rolling