Seudónimo Seudónimo
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

HELP PLS WITH BOTH SCREENSHOTS I NEED IT ASAP ILL GIVE BRAINLIEST THANKS.

HELP PLS WITH BOTH SCREENSHOTS I NEED IT ASAP ILL GIVE BRAINLIEST THANKS class=
HELP PLS WITH BOTH SCREENSHOTS I NEED IT ASAP ILL GIVE BRAINLIEST THANKS class=

Respuesta :

sarah132323
sarah132323 sarah132323
  • 12-03-2021

Answer:

11) h=-46, 12) h=-106, 13) h=-20, 14) h=20, 15)h=-19.4, 16) h=75

Step-by-step explanation:

USE SYMBOLAB! it works!!

Answer Link
NotAWhiteMale NotAWhiteMale
  • 12-03-2021
Here’s the second answer you need for brainliest!
Answer Link

Otras preguntas

Jake is comparing the prices of two laundry service companies. Company A charges $20 per load and an additional $8 as service charges. Company B charges $24 per
2/5 of 450 millimeters
what was nationalism in music during the nineteenth century?
Which function ?? Need help
In the reaction represented by the equation N2(g) + 3H2(g) 2NH3(g), the forward reaction is exothermic. Which set of conditions would give the best yield of amm
How do word origins affect aspects of words like spelling and the formation of plurals? Give specific examples.
What was the immediate effect of the September 11th attacks on US airlines?
What is the resulting ordered pair if the value of the in dependent variable is -1/2 f(x)= 12x² - 8x a.) (-1/2,-1) b.) (-1/2,7) c.) (-7,-1/2) d.) (7,-1/2)
why does juliet feel she cannot marry paris? she is already married in the eyes of the church. she does not like the way paris acts around her. she wants to be
Which unit rate is the lowest price per ounce? (1 point) Choice A: 30 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 40 ounces of chocolate chips for $3.32 Choi