Seudónimo Seudónimo
  • 14-07-2016
  • Mathematics
contestada

Which unit rate is the lowest price per ounce? (1 point)

Choice A: 30 ounces of chocolate chips for $2.49


Choice B: 40 ounces of chocolate chips for $3.32


Choice A

Choice B

The unit rates are equal.

The unit rates cannot be determined.

Respuesta :

ramong ramong
  • 14-07-2016
I believe its choice B
Answer Link

Otras preguntas

How many nitrogen atoms are in (NH4)3N?
What are the functions of money? A. A measure of debt B. A storehouse of value C. A form of bartering D. A unit of account E. A medium of exchange
What is the governing force in the solar system when it comes to movement? A. Inertia B. Gravity C. Size D. Energy
x/2 - 1 = 3 What is X
What advantages did such wide-ranging trade routes bring to Rome? A. Unstable currency B.Imported corn fed Greek citizens C. The wealth from trade was used to
Solve the equation below for y. 12(y−8) = 14y−2 12 2 8 12
Find the slope, or rate of change, from the following ordered pairs: (-2, 17) and (-1, 5).
What is 85% shaded ?
5. Why do you think the editors of The San Francisco Examiner have since decided they should not have blurred the image of a corpse in the photo?
help mmmemememeeee I'M BEING TIMED