shiafernandes shiafernandes
  • 13-04-2020
  • Mathematics
contestada

Carson bought 3.9 pounds of chocolate cashrews for $15.84. About how much was the cost per pound?

Respuesta :

komaljeetbrar29
komaljeetbrar29 komaljeetbrar29
  • 13-04-2020

Answer: $9.87

Step-by-step explanation: To find the average add both 15.84 + 3.9 and you get 19.74

Divide 19.74 by 2 you get $9.87

~ Komaljeet (I hope this helped)  ♥

Answer Link

Otras preguntas

what is 20% of 76 i need help
The southern tip of South America is closest to which continent?
Which part of the nervous system takes the information received from the senses, makes sense of it, makes decisions, and sends commands out to the muscles and t
can 2 different numbers have the same absolute value
When a pair of 10-n forces act on a box of candy, the net force on the box is?
Algebraic expression of 25 more than a number n
How did people decide which instrument to play with each other?
As water in the ocean warms up, it tends to _____. A. rise B. sink C. form a gyre D. create tides
Can somebody please help me with this?
El Día de los Padres es en el mes de __________. (2 points) Question 9 options: 1) enero 2) febrero 3) marzo 4) junio