sarah249 sarah249
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

Can somebody please help me with this?

Can somebody please help me with this class=

Respuesta :

560035293
560035293 560035293
  • 13-09-2017
3a) 3:1 or 3/1
3b) 3:4 or 3/4
4) 125 pages a day
5) 10 skittle per ounce in a bag
6) Market: $23.60/5= $4.72*7= $33.04, Orchard: $32.76/7= $4.68*5= $23.40, Which? Orchard because it is cheaper to buy 7 there than to buy 7 at market place because it is $00.30 cents cheaper at Orchard
7) Because money is always on top of time, amount, weight, etc.

Answer Link

Otras preguntas

Using the set of data below, which statements are true? Check all that apply. 13, 11, 16, 12, 42, 8 The mean of this data set is 17. The median is 12. 5. The me
WHAT 2+2 if you guys know it 22 2 4 0
how could this sentence be corrected. mark has too monkeys and they love to eat banannas.
What is the value of x in the equation –7 = 3x – 15 – 7x?
What mistake did this student make? 1. They should have multiplied the second equation by 3 2. They should have multiplied the first equation by 2 3. x = -2 not
Marie made a model (shown below) of the square pyramid she plans to build when she grows up. Find the surface area of the model.
please answer quickly!! read the picture. thank you!!​
Economists refer to the relationship that a higher price leads to a lower quantity demanded as the.
Is hardness a property of substances?
What is the answer please help