spookymod4869 spookymod4869
  • 12-04-2020
  • Mathematics
contestada

A 13-ounce box of cereal sells for $3.25. An 18-ounce box of cereal sells for $3.60. Which statement describes the difference in the unit prices of the two boxes of cereal?

Respuesta :

galaxydaniken galaxydaniken
  • 12-04-2020

Answer:Is there a answer choice?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is reference angle for 150 degrees
What is the answer for this equation? -6x = -36
What condition fostered the rise of absolute monarch in europe?
What is the answer for this equation? -6x = -36
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Danny reads 4 pages of a book each day.After 12 days, hes still has 82 pages left to read.How many pages does the book have?
Describe the conditions necessary for the variance to have the value zero.
what is wrongith this sentence?     He did all the housework today.
What condition fostered the rise of absolute monarch in europe?
what is a good attention getter for starting a essay about my plans after high school