shay2times shay2times
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

you sign up for a 13 weeks of swim lessons. There is 26$ sign up-fee. The cost is 325$.What is the cost per week

Respuesta :

jai12341
jai12341 jai12341
  • 13-09-2018
Your awnser is 325 per week
Answer Link
lburrows100
lburrows100 lburrows100
  • 13-09-2018

$325 per week hope i helped

Answer Link

Otras preguntas

What is the best definition of parallel structure? A. using the same grammatical construction to express similar ideas B. using complex phrases and clauses in w
Decrease 120cm by 24%
Evelyn is making a costume for her school play. She needs to buy 2 yards of cotton fabric at a cost of $3.49 per yard, and 1/2 yard of satin fabric at $5.98 per
. If two polygons are similar how can you find the scale factor from one polygon to the other?
A light-year measures the _______ that light travels in 1 year.
The term _______ can be defined as a signal that is continuous over a period of time as opposed to digital, which is a non-continuous signal. analog digital dig
Mr. Swanson bought a package of 10 disposable razors for $6.30. He found that each razor lasted 1 week. What was the cost per day ?
What is a math problem that equals to 44?
Which of the following is NOT an example of a personal attitude toward a conflict? a. level of importance b. biases c. future goals d. prejudice
Eleven members of the Middle School Math Club each paid the same amount for a guest speaker to talk about problem solving at their math club meeting. They paid