vandarani28p78wo9
vandarani28p78wo9 vandarani28p78wo9
  • 15-04-2018
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese costs £7.50 per 1kg marie buys 200 grams of cheddar cheese how much does she pay?

Respuesta :

MatchChronus
MatchChronus MatchChronus
  • 16-04-2018
£. 15 or $. 19 because €7.5 is 1,000 grams so I divided 7.5 by 100 then multiply it by 2 which is €. 15 euro or $. 19 usd
Answer Link

Otras preguntas

will mark brainliest! question in the picture
The two most common receivables are receivables and receivables.
please help if possible thanks.
Can you help me in this question? (Also please write me how to solve it and ill check the answer if it is true then i will make you the brainliest.)
Describe a place you will never forget.
60th term for 6,12,18
somebody help me with this
what is the legislature called in japan​
What degree is angle d?
What does the underlined word mean in the following sentence? Ils finissent le travail. are finishing have finished is finishing will finish Ο Ο