skyler34 skyler34
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

Clarie is buying bananas cost 75 cents a pound and 4 bananas weigh about one pound about how many bananas can clarie by for $2.25?

Respuesta :

San06
San06 San06
  • 12-04-2018
she can buy 12 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Please help is this imagery or metaphor or both? “Like to a fever’s pulse my heart doth beat, For fear my book some great repulse should meet”
What does the suffix -fy mean? cause or become the action of capable of being > full of
Read the following sentence: "Although Daedalus managed to escape from the tower, he was still a prisoner on the island." Which word or words make up the DEPEND
Una curva de radio R = 75 [m] tiene un peralte hecho de tal forma que un auto andando a v1 = 35 [m/s] no derrape incluso con el piso congelado (sin roce). ¿Cuál
X is less than or equal to 3 x≤3? correct me if I'm wrong
What year did Trap have its roots? Name the two groups
Bart can paint 3/5 of a wall in 1/2 hour. How long does it take him to paint 5 walls?
it called when water molecules change from liquid to gas
Why was Operation Overlord (D-Day) so important?
This is about dance again.