Sapphiremoon1
Sapphiremoon1 Sapphiremoon1
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

A store sells snacks by weight. A six ounce bag of nuts costs 3.60 will a two ounce bag cost more than or less than 1.25

Respuesta :

taydebna
taydebna taydebna
  • 14-03-2018
5.30 it is correct hope this works brah
Answer Link

Otras preguntas

find the area of an equilateral triangle with an apothem of 7
How did farmers in New England respond to the Industrial Revolution? (5 points) Most farmers began to specialize in single crops in response to greater manufact
Can someone answer (d) please. I thank
Serena makes $9 per hour cutting lawns. Each day, she earns about $15 in tips. If Serena made no less than $110 on Monday, which inequality represents h, the nu
If a gas is moved from a large container to a small container but its temperature and number of moles remain the same, what would happen to the pressure of the
Which sentence has no errors in capitalization or punctuation? A. "Would you sing "America" for us, Ernie?" asked Anne. B. "Would you sing 'America' for us, Ern
During which stage of the listening process would you make notes about a speaker’s topic before hearing the speech? evaluation preparation taking notes activ
Select the correct inference of the given passage from "The Cask of Amontillado." "My friend, no. It is not the engagement, but the severe cold with which I per
Which word or words and punctuation best corrects any errors in the sentence? This weekend you will: mow the lawn, clean your room, and read The Red Badge of Co
What do organisms need to conduct essential life activities