braydenbrozovich braydenbrozovich
  • 16-02-2018
  • Mathematics
contestada

One pound of gummy bears costs $2.20. How much does 1.6 pounds cost?

Respuesta :

potatoHD potatoHD
  • 16-02-2018
$3.52
That's the right answer.
Your welcome


Answer Link

Otras preguntas

Which scientist offered proof that atoms exist? a. Aristotle b. Democritus c. John Dalton d. Isaac Newton
A material made from combining two materials from other categories is called a what
Write a dialogue between you and your friend Discuss the rights of all animals yo live with dignity and safety. You may talk about any animal, for instance how
When bonded with four hydrogen atoms, carbon has which shape? A. bent B. linear C. tetrahedral D. hexagonal User: Graphite is able to conduct electricity du
what's 5/8 in a decimal
a 7 inch candle burns at rate of 2 inches an hour
William's and Mary's acceptance of the 1 throne in 1688 resulted in political and religious _____. tolerance persecution injustice separation
A mother breastfeeding her baby is an example of _____________ immunity. a. active acquired b. passive acquired c. passive natural d. active natural
Salt crystals look like tiny cubes. Salt is part of the ___ crystal system. a. hexagonal b. isometric c. monoclinic d. triclinic
Which paragraph shape would be best to use for a joke? -regular triangle -inverted triangle -diamond -rectangle