Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2015
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

alyse2 alyse2
  • 11-12-2015
you have to do 10.56 plus 88 and you will have your answer
Answer Link
BrainlyPotter
BrainlyPotter BrainlyPotter
  • 24-02-2021

Just do 10.56 plus 88

10.56+88=98.56

I hope you found it helpful!

Answer Link

Otras preguntas

Ms.stoner purchased computer for 1,150. If the sales tax is 7.5 what is the total purchase?
The equation of line with a slope of 1/2 and containing the point (-6, 2)
To determine if the amount of money spent on alcohol increases as the semester continues, the same individuals were surveyed in August and in November. The amou
The filament of a certain lamp has a resistance that increases linearly with temperature. When a constant voltage is switched on, the initial current decreases
Sustituir- Rewrite the sentences substituting the objects with their corresponding object pronouns. Use both possible forms. Follow the model. Modelo: Juan va a
Which measurement will have units of square centimeters?
Which are two core beliefs in Hinduism? All Hindus must read the Bhagavad Gita. Every being has a soul. There is one absolute, supreme force in everything, call
Please help! What is the value of tanA ? 15/17 8/15 8/17 15/8
One answer was about the diaphragmatic recess....a doctor was going to do surgery on the right kidney, and what he thought was the 11th rib was really the 10th,
find vale of x ASSAP