isxai isxai
  • 13-01-2018
  • Mathematics
contestada

Mark buys a wood board that is 7 and 1/2 feet long the cost of the board is $0.50 per foot including tax what is the total cost in dollars of marks board

Respuesta :

Frozey
Frozey Frozey
  • 13-01-2018
Hello there! 

The total cost would be $3.75. 


Answer Link

Otras preguntas

The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price
who was in charge of the 9/11 attack?...
what fraction is equivalant to 4/7
(ab+8a+1)-(-6ab+4) help me&we could help eachother
what encouraged settlers to move west to the great plains?
Write a word problem involving fractions for which you would use the work backward strategy and addition to solve. Include solution.
What is one key difference between the critical acclaim received by Edgar Allan Poe and that received by Stephen King? Poe received the prestigious Noble Prize
which land feature is formed by water erosion and deposition is shown in the image below A. a meander B. a delta C. an oxbow lake D a rejuvenated stream
The system that directly links an Islamic country's laws with the principles of the Quran is known as?
Solve 41-9+(8×2.3)-15+(2.1×4)