herrerabrian116 herrerabrian116
  • 13-01-2018
  • Mathematics
contestada

Tissues cost 3$ / box. How many boxes did julia buy if she spent 24$?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-01-2018
Just calculate
[tex]24 \div 3[/tex]
Answer Link
zrh2sfo
zrh2sfo zrh2sfo
  • 13-01-2018
24/3=8 boxes is your answer
Answer Link

Otras preguntas

1/10 of ______ is 10 times as much as 8
person living in Hawaii who is convicted of assault and battery in a trial court may appeal the decision to a state-level court of last resort a state-level app
write two other improper fractions that have the same decimal form as 188/11
what information do lines of longitude on a map give us
round 446,221 to the nearest ten
In general, when adding a suffix to a word that ends in a vowel plus the letter y, you should?
Which group would most likely be opposed to raising taxes?
What is a claim? A clever and logical response to an opposing idea An idea that presents a contrasting perspective A personal and emotional stance on a topic A
34=2x+8(x+3) Help me solve please?
which phrase come closest to being the model of the American Revolution