MontiBooBoo MontiBooBoo
  • 14-11-2015
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of $18 for 3 hours?

Respuesta :

taylorho taylorho
  • 14-11-2015
$54 is what the answer would be
Answer Link
itzjacky8431
itzjacky8431 itzjacky8431
  • 26-03-2020

Answer: 6:1

Step-by-step explanation:

18÷3=6 3÷3=1 =6:1

Answer Link

Otras preguntas

how many deciliter a of a .88M Lif solution be made using 25.5 cg Lif? Lif molar mass = 25.94 g/mol
Planes A and B intersect in line s. If point V is a point on line s, then it lies on_____. a) plane A only b) plane B only c) both plane A and B d) neither plan
Which fraction is equivalent to 2/6
A cat dozes on a stationary merry-go-round, at a radius of 5.7 m from the center of the ride. Then the operator turns on the ride and brings it up to its proper
Explain the role of 2 specific enzymes inside your body.
Where did the Trail of Tears begin? A. New Echota B. Charleston c. Tahlequah D. Cape Girardeau
Mexico’s constitution of 1917 helped the working class by
List and explain three ways you can make your reference’s job easy.
1 which mineral above would be the most difficult to scratch
(LC) Select the correct answer replacing the object in the question: Tu sais parler le chinois? (2 points) a Oui, je parle bien. b Oui, je le parle bien. c