rileypaigewalrozg9zs rileypaigewalrozg9zs
  • 15-11-2017
  • Mathematics
contestada

If 4 muffins cost $5.24 how much would 5 muffins cost?

Respuesta :

JabbaTheHut
JabbaTheHut JabbaTheHut
  • 15-11-2017
Each muffin costs $5.24/4 = $1.31 

Cost of 5 muffins is $1.31 x 5 = $6.55
Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to 6x+8?
How did the High Priests of Amun contribute to the splintering of Egypt?
someone please help on this one?
What is the distance from (6, -8) to the origin? I need help with this as soon as possible!
A circuit maintains a constant resistance. If the current in the circuit is doubled, what is the effect on the power dissipated by the circuit?The power dissipa
The plasma membrane is
Again and again the Romans were defeated, till it almost seemed as if the Britons really would succeed in driving them out of the country. Boadicea herself led
What is The value of -8/15 · 20/64
Acid rain is represented by the formula H2SO4. How many atoms if sulfur are present in one molecule of acid rain? A. One B. Two C. Four D. Six need help ASAP
12 cm 5 cm A rectangular prism has a height of 12 centimeters and a square base with sides measuring 5 centimeters. A pyramid with the same base and half the he