lilswiggy420 lilswiggy420
  • 14-10-2017
  • Mathematics
contestada

A 27 oz bottle of a new soda costs $2.25. What is the unit rate, rounded to the nearest tenth of a cent?

Respuesta :

yamssichloe
yamssichloe yamssichloe
  • 19-10-2017
maybe its 2 dollars
you could try that or someone else can do it
Answer Link

Otras preguntas

To get to school each morning, Luis takes a scooter 12.97 kilometers and a car 5.63 kilometers. In total, the journey takes 51.47 minutes. How many kilometers i
Science and technology are interdependent. Advances in one lead to advances in the other. Give an example of this phenomenon
Convert the polar equation r^2 = 2sin2Ө to a Cartesian equation. Answer choices: (x^2 + y^2)^2 = 2xy (x^2 + y^2)^2 = 4xy (x^2 + y^2)^2 = 2y^2
Solve −2(2x + 5) − 3 = −3(x − 1).
Can someone help me with factoring? 4x^3 + 43x^2 + 30x
The Calvin Cycle of photosynthesis begins when _____________
18/52 in simplest form
One day at St. Philip's High School, 1/2 of the pupils walked to school, 1/5 of the pupils came to school by bus, and the remaining 57 pupils came by car. What
Which statement describes Mendel’s hypotheses regarding gametes? a. A gamete carries to genes for a trait. b. A gamete carries one allele for a gene. c. A gam
Solve x2 = 144. 72 12 ±12 −12