itsvaleriecx
itsvaleriecx itsvaleriecx
  • 13-10-2017
  • Mathematics
contestada

A store sells grapes for $1.99 per pound. You buy 2.34 lbs. of grapes. How much do you pay? Please help!

A store sells grapes for 199 per pound You buy 234 lbs of grapes How much do you pay Please help class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-10-2017
2.34 lbs at 1.99 per lb..

2.34 * 1.99 = 4.6566 rounds to 4.66 <=
Answer Link
evelyna1104
evelyna1104 evelyna1104
  • 13-10-2017
4.6566 would be the exact answer but since it’s money write Down 4.65
Answer Link

Otras preguntas

how can I find the area and perimeter of the circle? pls help
Jonathan and Sarah purchased a beach house for $10,000,000. The home appreciates at a rate of 3% per year. The appreciation of the house is shown in the graph.
If you bake a cake in the oven in your kitchen, you can feel the warmth of the oven if you stand next to it. This is an example of
how did the watergate scandal shape politics in the 1970s
Label and describe what is happening in this picture
Can someone please help me??
sqrt3 tan 3θ + 1 = 0 find all solutions
Which of these sentences uses correct punctuation? Francis had a lot on his mind that afternoon, he was concerned about his mother’s illness and about losing hi
SomeOne please help me will give BRAILIEST!!!!!!!!!!
Number one and number two