shawndatkidd17 shawndatkidd17
  • 12-10-2017
  • Mathematics
contestada

One box of crackers costs $1.75. The crackers are advertised as “3 boxes for $5.25.” Which proportion can be used to represent the cost of the crackers?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2017
 1/1.75 = 3/5.25 Hope this helps
Answer Link
sashawylie sashawylie
  • 12-10-2017
the answer to your question is 1/3
Answer Link

Otras preguntas

3. Give the 4 elements of a state with description.
How to say had painted many great paintings in spanish?
How to make a self-sustaining aqua biosphere?
Please help me with this. If 210 children and 45 adults are going on a field trip, how many buses do they need? Each bus a seat 50 people. How many empty seats
The admission of california into the united states was a divisive national issue because select one: a. westerners in other territories believed they deserved s
Can someone help me with question 9
Jimmy bought 8 pens. Each pen cost $2.79. How much did he pay for the purchase?
Consider rectangle abcd (not shown) with ab=8 and bc=6. if m and n are the midpoints of sides ab¯¯¯¯¯ and bc¯¯¯¯¯ respectively, find mn.
why was it necessary to enact the Thirteenth, Fourteenth, and Fifteenth Amendments?
The United Nations has identified rights for people with disabilities.  A. TrueB. False