lukechung92 lukechung92
  • 14-07-2015
  • Mathematics
contestada

Whats the unit rate of $112 in 8hours

Respuesta :

iGreen
iGreen iGreen
  • 14-07-2015
To find the unit rate, we just divide.

[tex]\sf112\div8=14[/tex]

So the unit rate is 1 hour = $14.
Answer Link

Otras preguntas

Is yawning actually contagious?
How would the greek physician hippocrates have typically dealt with someone suffering from mental illness?.
What is the difference between apportionment and malapportionment?
a man earns rs 2000 and gives 10% of his earnings to charity. how much is his charity amount ?​
What caused the country mouse to visit his cousin in town? The Town Mouse and the Country Mouse Now you must know that a Town Mouse once upon a time went on a v
Should humans explore the universe?
Choose the item that does NOT have a measurable volume. A two dimensional triangle. Two cans of pea soup. A soccer ball. A three dimensional triangle.
Choose the correct pronouns: With (who/whom) did you go? Bilbo was the one (who/whom) went down the tunnel again. Suddenly, he said, "It is (I/me)! Let me in!"
What are you How are you And now let’s go
how did samjay and his parent resolve his request please help