skychynell2006 skychynell2006
  • 15-09-2017
  • Mathematics
contestada

Alicia bought 3.8 pounds of cashews for 15.74.About how much was the cost per pound

Respuesta :

isaacocook
isaacocook isaacocook
  • 15-09-2017
15.74/3.8 = $4.14 per pound of cashews
Answer Link

Otras preguntas

Name 10 different rays. Then name 2 pairs of opposite rays. I simply need to check answers!
Please help meeeeeweeeeeeeeeeee​
least commom multiple of 2 and 4?
What does catalyst mean in this sentence from the passage? Have you ever heard about people wishing upon a shooting star, or wondered what the catalyst for this
How do you redeem a winning lottery ticket?
Question 3 Which of the following is true of social classes throughout history? ) A. The United States was first to eliminate social classes. B. The contemporar
What are the coordinates of the point on the directed line segment from (-10, -3) to (10,7) that partitions the segment into a ratio of 3 to 2?
Given w = 2+2i, Find w+1/w​
Collected cash on account from costumer billed 73000.​
Add: 2/3 + 1/6 + 2/5