von28 von28
  • 14-09-2017
  • Mathematics
contestada

24 loaves of bread cost $48. How much do 10 loaves cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 14-09-2017
48 /24 = 2...so it cost 2 bucks per loaf...

for 10 loaves...
2 * 10 = $ 20 <===
Answer Link
jsjcermics
jsjcermics jsjcermics
  • 14-09-2017
48 divided into 24 is 2. so 10 times 2 is 20.
Answer Link

Otras preguntas

20 = 2(n – 3) solve.
why wouldn’t other body parts of living things such as skin become minerales after an organisms death
RA17 say hallo! !8 stompI Paint in directionRo Eskeler​
Please I will Mark you the brainiest.​
Mar 12, 9:04:40 PM Find the length of side x in simplest radical form with a rational denominator.
WILL MARK BRAINLESTJim earns $41.25 in 5 hours. Susan earns$30.00 in 4 hours. Pierre’s hourly rate is lessthan Jim’s, but more than Susan’s. What is hishourly r
Can someone help me change this verb through personal pronouns? Verb: débuter - start or starting (something)​
Which type of fertilization occurs in humans? Explain your answer.
ASAP HELP:The number of chapters read, y, after x days. The 5 slope of the line is and the y-intercept is 2. slope means... y-intercept means...​
Fluorine gas reacts with aqueous iron (II) iodine to produce iron (II) fluoride and iodine liquid What is the balanced chemical equation for this reaction?