juliepopozogluow7tnv juliepopozogluow7tnv
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

Pork chops cost $3.30 a pound at the market. Mary buys 4.4 pounds. Find the cost.


Respuesta :

Missannadiaz
Missannadiaz Missannadiaz
  • 13-09-2017
$13.20 is the cost of the pounds that meet has bought
Answer Link

Otras preguntas

Q3 a) For the following diagram including reaction of magnesium and its compounds MgSO4 (aq) (1) Mg(s) (2) MgO(s) Mention the substance that added to complete r
Me ha salido un curso de dibujo es connotativo o denotativo?
J'ai une disserte est la question est peut-on etre sur d'avoir raison
Can anyone please help me
Evan got a new video game last week. This scatter plot shows the level he reached and the number of points he scored each time he has played the game. Evan's si
I need help in the number 1 please
off turn something on/ off Put the words in the correct order to make questions. this/ for / what / is /? What is this for? why / you / need / that/ to / do / d
tiểu thư lại thét lấy nàng: “ cuộc vui gảy khúc đoạn trường ấy chi
Ryan and his twin brother Caleb just finished soccer practice. They decide to race home. Caleb brought his skateboard, but Ryan left his at home. So, Ryan gets
What statement describes how gravity causes erosion of a rock? (2 points) rock on a road from a rockslide It pulls the rocks down over time. It causes the ro