Aliyah446623 Aliyah446623
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

What operation do u use to find the cost of a drink and a popcorn for one person?

What operation do u use to find the cost of a drink and a popcorn for one person class=

Respuesta :

dannijjow5a7e dannijjow5a7e
  • 12-09-2017
You would use addition.
Answer Link

Otras preguntas

Find the quotient. (12x 2 - 10x -12) ÷ (3x + 2) 2x - 3 4x + 6 3x + 2 4x - 6
Can you plz help me in number 6 part a and b explain how you did it plz and plz answer by 5th grade level thx
find the next three terms of the sequence 0,3,8,15,24
How did life change after the Industrial Revolution began?
the distance an object travels in some amount of time is called what?
Brainers, please help me solve this questions below
The desert is characterized by _____. very low rainfall low species diversity long growing seasons extremely cold temperatures
Study methods according to Psychology?
Which of the following illustrate how the three branches of the us government of the United States government work
a 1.750-g sample of mercury metal ws combined with 1.394 g of bromine. Determine the empirical formula of the mercury bromide that is produced