victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

Which statement accurately describes the Marshall Plan? A. It proposed that Germany be reunited under a communist government. B. It offered financial aid to reb
What was the Palestinian-Israeli Conflict?
the 18th amendment, prohibition was reversed by the ______amendment. A. 20th B. 22nd C. 19th D. 21st
What does the word part contra- mean? against agreeable self toward
Which two square numbers have a difference of 51?
the European union is an economic alliance that was formed to a) prevent the spread of Russian factories to other parts of Europe b) eliminate trade barriers
One of Alexander Graham Bell's major accomplishments was A. developing a more efficient way to make steel B. inventing the telephone C. helping to make el
find the number of distinguishable permutations for the word MAGNETIC
how can rhetoric can affect you life in the business world?
if you won't answer my question i will lower giving my points to a 1 Select all that apply. (10 pt) Which are accurate statements about Eleanor Roosevelt's earl