Seudónimo
Seudónimo
14-05-2017
Mathematics
contestada
PLEASE HELP!! (Number 6)
Respuesta :
mitchrapp
mitchrapp
14-05-2017
Gasoline comes out to $47.12. Water comes out to be $7.96 and snacks are $3.10. Together it costs $58.18, therefore Mrs Jensen is wrong.
Answer Link
Аноним
Аноним
14-05-2017
1. Gasoline $47.12
2. Water bottles $7.96
3. Snacks $3.10
4.$58.12 total
Mrs.Jensen is wrong
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
Enter the correct answer in the box. If x = 0, what is the sum of 410 + 5x³8x in simplest form?
The most powerful ice breaker in the world was built in the former Soviet Union. The ship is almost 150 m long, and its nuclear engine generates 56 MegaWatts (5
Please answer within 10 min! The information is in the picture.
3. Calculate the amount at the end of one year in each case. Which one is the best option? a. Principal = $1,000. The rate of interest per annum is 9% and the i
Find the area of the figure. (Sides meet at right angles.)
There are white, green and blue beads in a bag. The ratio of white beads to green beads is 2:5 The ratio of green beads to blue beads is 1:3 Work out the ratio
Using f(x) = 2x-3 and g(x) = 5, find f(g(3)). 7 5 3 0 None of the choices are correct.
please help me thank you!
Part 1: Circle the letter of the 1. The mumps usually alasts 2. The number of hostages a. are five days. b. last 4. Keana Rose, not her friends, a. is b. are b.
6.3 Inverse Proportion Answer the following questions: A. Find the value of N so that the given ratios are directly proportional. 1. 5: 12 and N: 24 2. N: 5 and