navarrok186 navarrok186
  • 15-04-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit Price if 4 pounds of f fruits cost $6.48

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-04-2017
6.48 / 4 = 1.62 per lb
Answer Link

Otras preguntas

Which function rule will rotate a geometric figure 90 degrees clockwise
When an existing contract is replaced with an entirely new contract , it is called
Describe some of the major changes from ancient Greek and Shakespearean dramas to a more modern drama, like the one you read. Plz help
Which of the following choices includes ONLY elements? A. hydrogen, oxygen, helium, carbon B. hydrogen, oxygen, water, salt C. helium, carbon, water, salt D. o
Does hot air rise? Why?
What is the solution to this question? Plz help thx.
Your Assignment A submersible is a type of underwater vessel. Suppose a submersible starts at a depth of 40 feet below sea level, represented by –40 feet. The t
What is the area of the entire triangle if the altitude is a perpendicular bisector? Round your answer to the nearest square meter (whole number).
7. You perform a karyotype on a human cell and find that it has 23 chromosomes. Is this a somatic cell or gamete? How do you know?
What was the importance of fertile in ancient Egypt?