Seudónimo Seudónimo
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

please help me please please

please help me please please class=

Respuesta :

ramose4367
ramose4367 ramose4367
  • 12-04-2017
The price of one towel is $4.95

39.60 ÷ 8 = 4.95

hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

What are words with the long vowel sound
The number of grams of NaCl required to prepare 500 mL of 0.100 M NaCl is ________.
use exponents and prime factorization to factor:980
What are the 4 sections of the Renaissance?
Can someone answer these 3 I don’t know if I’m correct or not with my answers so yeah! Btw this is two step equation solving, ty
The sum of two numbers is 66. Two times the smaller number is 15 more than the larger number. What are the numbers?
(03.01 MC) Read the text and the question, and then choose the option that best answers the question. Soy Marta y no estoy bien. Me duelen el estómago y la ca
Compare aerobic respiration and anaerobic respiration In the space below write an extended paragraph to compare the processes of -aerobic respiration -anaerobi
All parts of the federal bureaucracy share which characteristic
When, in the course of human events, it becomes necessary for one portion of the family of man to assume among the people of the earth a position different from