jennaveve96
jennaveve96 jennaveve96
  • 15-03-2017
  • Mathematics
contestada

if a case of 24 water bottles is $8 per case how much are you paying for each bottle

Respuesta :

TootsieRoll123
TootsieRoll123 TootsieRoll123
  • 15-03-2017
You would be paying $3 for each bottle because 24 divided by 8 equals 3
Hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

There are 3 boxes of tangerines. Each box has 93 tangerines. The tangerines will be divided equally among 9 classroms. How many tangerines will each classroom g
what is the best analogy for mother and mater
The battle of Trenton was an important battle for the Americans because _____________. A)their victory raised morale among the colonists B)the British victory c
648 is 54% of ? Please find the unknown value.
How many formula units of CaSO4 are in 17g of CaSO4?
what is the answer 6 7/8 - 1 2/8
write five numbers that round up to 600 write five numbers that round down to 600
Let f(x)=x^3-x-1 a. Find the equation of the tangent line to the graph of the function at x = 0. b. What does the derivative of the function at x = 0 tell you
Bees use nectar from the flowers of plants as food. As they collect nectar, dustlike pollen grains stick to their body. When they move from flower to flower, po
what doctrine did Calvin and Luther DISagree on?