saramcguire saramcguire
  • 15-03-2017
  • Mathematics
contestada

1. At the grocery store, you buy a carton of milk for $1.25, a loaf of bread on sale for $0.35, and a box of cereal for $3.75. Use mental math to find the total cost of the groceries.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-03-2017
The answer would be 5.35 dollars
Answer Link

Otras preguntas

In the space below, submit your Discussion Reflection. Your answers should be thoughtful, well-written, and have proper spelling and punctuation. View the Colla
find the next three sequence of 1,3, 9, 27,​
Pick the word that best completes the following sentence. _____ mag Autos. Nichts Tschüß Gleichfalls Der Junge
Answer ASAP please! ….
Write three integers that do not ali have the same sign that have a sum of -20.
What makes a question or comment revelant to a discussion
The following arbitrary measurements are made and the errors sited are the aximum errors A = 15.21 +0.01, B = 10.82 +0.05, C = 11.00+ 0.03. If D= A + B + C; (a
Write the equation in slope-intercept form. y = 6(x + 2) + 5x
Help please! What shape is it?
an equation of a number and 25 equals to the sum of 141 and 159 divided by 2​