Michknoles8
Michknoles8 Michknoles8
  • 12-03-2017
  • Mathematics
contestada

Kisha is decorating a gingerbread house.She spends $11.39 for 6.2 pounds of candy.Which is the best estimate of the cost of each pound of candy?

Respuesta :

SageOxalisMoore
SageOxalisMoore SageOxalisMoore
  • 12-03-2017
about 1 and 1/2 dollars per pound
Answer Link
LuHanLH7
LuHanLH7 LuHanLH7
  • 12-03-2017
$1.50 per pound
(I think)
Answer Link

Otras preguntas

What are some quotes for of mice and men for the character Curley?
ABCD is a square and a semicircle O has a radius of 6. WHAT is the area of this figure?
A car uses one gallon of gasoline for every 20 miles it travels. If a gallon of gasoline costs $3.98, how much will the gas cost, to the nearest dollar, to trav
what was the most common jobs in 1800
How does shadows change during the day
what was the most common jobs in 1800
The arrangement of atoms in a water molecule, H₂O, is best described as (A) ring (B) trigonal planar (C) linear (D) trigonal pyramidal (E) bent
how to make a sentence with conflict resolution?
What is 7/10 - 1/4 (fraction)
Which phrase indicates the interior flow of thought employed in high-modern literature? a) automatic writing b) confused daze c) total recall d) stream of c