blameashh
blameashh blameashh
  • 11-03-2017
  • Mathematics
contestada

write a real-word problem that can be represented by the equation 224=3.5r. Then solve the problem and explain the solution.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-03-2017
This is your answer One pound of meat costs 3.50$. If the total is 244$, how many pounds of meat have you bought?
Answer Link

Otras preguntas

cevap hangi şıktır bir bilginiz varmi​
Hello I'm in a math test and I really need to answer this please help it’s for marks
When compared to a cheek cell, a muscle cell would contain more
If a transversal crosses two parallel lines then the alternate interior angles will always sum to 180 degrees. true or false
Anyone could plz help me?
The string of words: "When we look at severe concussions" is which of the following grammatical structures? * O an adverbial clause O an independent clause O a
2b - 19 = 11 Show explanation
Active passive test can your answer thats thanks.
what is -6x - 8 < 4 on a number line
Why does CER stand for?