Seudónimo
Seudónimo
17-02-2017
Mathematics
contestada
Could someone please help me with this
Respuesta :
fullmetall
fullmetall
17-02-2017
well if 1/16 costs $2 then you do 16*2 to find the cost of 16/16 aka 1 pound. 16*2=32 so the answer is x = 32.
Answer Link
Theschoolofroxie
Theschoolofroxie
17-02-2017
ok i think i got it so he paid $8 dollars for other ingredients so he pain $2 dollars for 1/6th. I think that's how it is if im wrong im sorry
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
do you know any 12 mark question in the topic of location?
In 1998, which method could be cracked in just a few days?
Matshapha Brewery has its products demand function as: Where x is quantity demanded of the firms products and y is price of the products. Find the rate of s
Please ask me in French
>12345Question 5O Mark this quWhich of the following terms is used to describe the tendency ofpeople to view members of their in-group more positively than n
during the process of photosynthesis, energy is converted to different forms. starting with the initial input of energy,name three forms of energy in their orde
The taxable income referred to in the calculations of deductions by the employee a. is the taxable income after the deduction of allowable donations b. includes
Which would serve as the most appropriate thesis for an essay analyzing setting in a particular novel? 1. Oftentimes authors develop setting in their novels be
21Type the correct answer in the box. Spell all words correctly.Bianca is working with a coarse flour that was ground between two rotating stones. What kind of
Which fraction could represent Point A on the number line? Choose 1 answer: A 3 B 3 508 C 7 6 A 1