sjakihlan
sjakihlan
14-02-2017
Mathematics
contestada
4 tomatoes cost $3.40. what is the unit rate
Respuesta :
PatDoesGaming33
PatDoesGaming33
14-02-2017
The unit rate should be 0.85 cents since, 3.40 divided by 4 equals 0.85. Hope this helps and have a nice day!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
Ivan, Bella, and Ian agreed to share a pizza which was cut into 10 slices. Ivan ate 40% of the pizza. How many slices did he eat?
help asap! will mark brainlyst
what is 7 divided by 50
How did the goals and reform agenda of the Progressive Era manifest themselves during the presidential administrations of Roosevelt, Taft, and Wilson?
In the film, 2001: A Space Odyssey, astronauts travel through space and experience artificial gravity created by a spinning, cylindrical space station. In order
Are cells based on the size of the organism?
Which angle is an adjacent interior angle to
How did colonists begin smuggling goods into and our of the colonies
in what month did the pilgrims set out for what destination
A B Or C ***Please Help ASAP***