shelbiehaney shelbiehaney
  • 12-02-2017
  • Biology
contestada

What country is the top oil producing and exporting country? What country is the top oil consuming and importing country?

Respuesta :

nicolejones2013
nicolejones2013 nicolejones2013
  • 12-02-2017
Saudi Arabia – 11.75 million barrels per day is top producing. United States consumes the most consumption, about 19 million barrels on a daily basis, or 6.9 billion barrels per year.
Answer Link

Otras preguntas

9 apples and 9 bananas cost £2.43 altogether. The total cost of 2 apples and 3 bananas is £0.69. Calculate the cost of an apple and a banana.​
Look at the question in the picture pls I need help
What is the slope of the line through (2,-2) (9,3)
solve the equation for y: 1 / 3 x + y equals 4 ​
“Write a linear equation that is perpendicular to 2x-5y=5 and passes through the point (2,-9). So first I made it into the Slope Intercept Form which would be
4 tons of sawdust cost $7,520.00. What is the price per pound?
what is jonas father concerned about in the giver? PLEASE HELP
When reflecting a line segment or shape it will change in size and shape if done correctly. True or False
Craig has a 6 ft by 6 ft square garden in his backyard. He wants to transform the garden into a rectangular shape and reduce the area to 32 square feet. He will
what is another way to use this phrase to create a better flow in the sentence ​