eyodestiny695 eyodestiny695
  • 13-08-2022
  • Mathematics
contestada

You are making a batch of your famous trail mix for a hike with your friends. Raisins
cost $0.80 per ounce and peanuts cost $0.75 per ounce. What does the expression
0.8x mean?

Respuesta :

topeadeniran2 topeadeniran2
  • 13-08-2022

Answer:

the cost of x ounces of raisins

Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?