williamskeyna williamskeyna
  • 15-04-2022
  • Geography
contestada

Five boxes of crackers costs $9. At this rate, how much do 20 boxes cost?

Respuesta :

jjmatt345 jjmatt345
  • 15-04-2022

Answer:

$36

Explanation:

Answer Link
n9ffv56tr5 n9ffv56tr5
  • 15-04-2022
the answer is 36, this is because 9 divided by 5 is 1.8 and 1.8 times 20 is 36.
Answer Link

Otras preguntas

In which one of the figures is AB congruent to AC
Rewrite the following sentence using the correct word. El volante no quiere ( chocar / arrancar).
Every product has a life cycle. A fad product such as a fidget spinner, can have a very short cycle, whereas a popular automobile, such as the Honda Civic, can
I have been struggling with quizzes
Which of the following statements is /are correct? 1. A calorie of heat is the energy required to change 1.00 g of water from 14.5 C to 15.5 C 2. One calorie (c
The final section of a sonata-allegro movement which rounds it off with a vigorous closing cadence is:_______ a) the exposition b) the development c) the rec
Need!!!!! Help!!!!!!
Which political leader was a well-known Democrat that supported populistcauses?O A. William H. TaftO B. William Jennings BryanO C. Eugene DebsO D. Theodore Roos
Money facilitates trade because: the division of labor allows goods to be produced at a lower cost. it serves as a medium of exchange. it prevents people from t
7. Why was the 3rd estate upset about the Estates- General? What was their response to this problem?