laney4653
laney4653 laney4653
  • 13-04-2022
  • Mathematics
contestada

answers needed asap, assignment is due 29, april 2022

answers needed asap assignment is due 29 april 2022 class=

Respuesta :

ShiftyMaker
ShiftyMaker ShiftyMaker
  • 13-04-2022

Answer:

The answer is 3

Step-by-step explanation:

Answer Link
faithedwards17323
faithedwards17323 faithedwards17323
  • 13-04-2022

Answer:

The unit rate would be 3 dollars per pound!

Answer Link

Otras preguntas

In the next hour, the people in France will save 12,000trees by recycling paper. About how many trees will they save in 2 days
Misty bought a package of three T-shirts for $18.75. What is the unit price per T-shirt?
This is worth 24 pointWhich is not evidence that Wegener used to support his theory of continental drift? a. Similar glacial deposits have been found on differe
In 1802, the French people voted to keep Napoleon in power, giving him the right to?
what is foolish and silly in spanish
What civilization was influenced by the Minoans and traded goods throughout the Mediterranean world?
Given the two points (0,4) and (2, 6), what would the numerator of the equation for slope be?
because of the restrictions placed on african slaves in early colonial north america, much of what we know about their culture comes from
In single-gene traits, natural selection can lead to which of the following? a. Allele frequency change b. Directional selection c. Disruptive selection d.
on average , a dolphin swims at a speed of 8 kilometers per hour for about 15 hours per day. what distance does a dolphin travel per day?