jpeters3542 jpeters3542
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

Susan went to a store and bought 3 items. each item cost the same. she spent 12 . how much did each item cost?

Respuesta :

Magicaluni Magicaluni
  • 13-04-2022

Answer:

4 dollars

Step-by-step explanation:

12 divided by 3 is 4

Answer Link

Otras preguntas

In the standing broad jump, one squats and then pushes off with the legs to see how far one can jump. Suppose the extension of the legs from the crouch position
I want to check if mine is right, if not please solve​
Find the coefficient of x in the expansion of (x+7). Using the triangle.
What is the volume of 45.6g of silver if the density of silver is 10.5g/mL? A. 4.34mL B. 479mL C. 0.23mL
All living species are able to reproduce. O True O False
What number is ten times greater than 10?
What allowed for the spread of Christianity throughout the Roman Empire
What is the difference of the polynomials? (5x - 3) - (2x + 7).​
Which was NOT an area of complaint from the malcontents? A employment B slavery C rum D limits on land ownership
What is the volume of liquid in this graduated cylinder? Be sure your answer has a reasonable number of decimal places.