Imhereformath1400
Imhereformath1400 Imhereformath1400
  • 13-03-2022
  • Mathematics
contestada

I need help on these problems ASAP!!

I need help on these problems ASAP class=
I need help on these problems ASAP class=

Respuesta :

zyairejacobs1 zyairejacobs1
  • 13-03-2022
I got u so the raito table is there u divide the number above to the raito and u get ur answer
Answer Link
sam371046 sam371046
  • 13-03-2022
Answer
Unit rate is 3.6 per year
Unit rate 4.5 servings per package

Solution
2 years =7.2 feat and 6 years =21.6 feat
21.6-7.2=14.4
14.4/4=3.6
Thus one unit is 3.6
Answer Link

Otras preguntas

find the next number in the number sequence 4, 9, 16, 25
What is proper etiquette for starting a football game? A. Coin toss, with the home team calling heads or tails. Winner gets to choose either to have his team
Explain how the loss of a plant, or producer, in an ecosystem can affect a secondary consumer
What's the difference between an electromagnent and induction?
a recipe for pancakes call for 1 cup of pancake mix and three fourths cup of milk how much milk is needed to make half the recipe
Which of the following are nonverbal messages? a. jumping back in surprise b. waving at a friend c. applauding after a great performance d. all of the above
during what part of Bernice Bobs her hair does Bernice cut marjorie's braids
1/4 cups is how much pints
True or false nezahualcoyotl lived during the Spanish conquest
tickets to a play cost 5 dollars for adults and 2 dollars for children. if 1750 tickets were sold for a total of 7100 dollars, how many childrens ticket were s