hawaiibusgirl
hawaiibusgirl hawaiibusgirl
  • 11-03-2022
  • Mathematics
contestada

Asap! I’ll mark you brainlest
What does How much did each candy bar cost?





Add
Subtract
Divide
Multiply

Asap Ill mark you brainlest What does How much did each candy bar cost Add Subtract Divide Multiply class=

Respuesta :

yashiraj127
yashiraj127 yashiraj127
  • 11-03-2022

Answer:

One candy bar cost $4.02

Step-by-step explanation:

14.19 - 5.79 = 8.4 (total candy bar cost)

8.4 / 2 = 4.2 cost of one candy bar

Answer Link
nahom247
nahom247 nahom247
  • 11-03-2022

Answer:

4.2

Step-by-step explanation:

14.18-5.79 = 8.4

8.4/2 = 4.2

Answer Link

Otras preguntas

Can someone figure this out for me plsss
A live load on a house includes the A.Weight of snow or rain B.Furnishings C.Pressure of the earth against the foundation D.Built-in cabinets
WHAT DOS THIS SAY N ENGLISH AND WHAT IS THE AWNSER Si hoy es miércoles, el 2 de julio, ¿qué día es mañana? viernes, el 4 de julio martes, el primer de julio jue
five (5) kidney diseases their symptoms and their effect​
mary commutes to college in atlanta from a nearby neighborhood. she ends up marrying joe, who lives two doors down from her and attends the same school. what is
A statue in a harbor is approximately 295 feet tall. If the angle of the elevation of a ship to the top of the statue is 21.7 degrees, how far is the ship from
Give an example of what might influence the interpretation of an event.
Which statement best describes executive privilege? Select one: a. Executive privilege includes all of the perks of living in the White House. b. Executive priv
PLA HELP PLS PLS PLA
which type of restraint equipment works well in controlling the head movement of a large dog?