Rabbitsarefluffy
Rabbitsarefluffy Rabbitsarefluffy
  • 11-03-2022
  • Mathematics
contestada

Matthew bought 16 gallons of gas for $4.25 per gallon. How much did he spend? Show your work.

Respuesta :

jbeck8784 jbeck8784
  • 11-03-2022

Answer:

$68.00

Step-by-step explanation:

16 x 425 = 6800

Just move the decimal 2 places to the left to get 68

Answer Link
n0stal6ic
n0stal6ic n0stal6ic
  • 11-03-2022

Answer:

$68

Step-by-step explanation:

Take $4.25 x 16 which is $68

Answer Link

Otras preguntas

We dont got the force so i got no clue what to do ⦁ How much work is it to lift a 20 kg sack of potatoes vertically 6.5 m?
Heinrich is a vacuum cleaner salesman. For each vacuum cleaner he sells, he receives $7. If he sells between 30 and 40 vacuum cleaners a month, about how much
Approximately what percentage of Americans do not participate in the government process? 5-10% b. 15-20% 20-30% d. 30-45% C. Please select the best answer from
Predators also have a role in limiting the number of prey animals in an area
What are the two cycles of photosynthesis
Which word could replace "adolescents" WITHOUT changing the meaning of the sentence? A students B children C females D teenagers
ins, ssues, dla Plays an important role in keeping us healthy When homeostasis is the body has
1. Discuss how natural selection affects animal behavior and how behaviors can affect the survival of an animal species
7/2x + 1/2x = 22 + 9/2
Han is hiring laborers to cut down and remove 8 large trees from hislot. Company A charges a flat rate of $1,000 for one full day of workwith 4 laborers. They g