Madilovesthisfont
Madilovesthisfont Madilovesthisfont
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

Brandon is planning to make fudge. Each pound of fudge costs $4.25 to make. Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudge.

Brandon is planning to make fudge Each pound of fudge costs 425 to make Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudg class=

Respuesta :

zecrnil96
zecrnil96 zecrnil96
  • 16-02-2022
19 pounds of fudge will cost $80.75
Answer Link

Otras preguntas

What document created the northwest ordinance of 1787?
Find the area of the figure below (explanation needed)
Given the relationships identified above, determine what would happen to the populations under the following circumstances. If the Impala population decreases
A 2kg chunk of putty moving at 5 m/s collided with and sticks to a 3kg medicine ball initially at rest. What is the momentum of the putty before the collision
Which set of ordered pairs corresponds to a direct variation? {(-2,2),(-1,3),(1,5)} {(-3,2),(4,3),(6,6)} {(-1,3),(0,0),(1,5)} {(-4,4),(-1,1),(3,-3)}
!FIRST ONE TO ANSWER GETS MARKED AS BRAINLIEST! PLEASE HELP ME!!The intensity of sound waves produced by mosquito and cannon are 10^2 W/m^2 and 10^6 W/m^2. What
The object's density can be used to identify what the substance is, true or false?
What are surveys used for in criminology?
How many Hershey’s Kisses make up 1 MOLE?
Which statement best explains why water is essential for all living things? Water makes up 65% of human beings. Water is an essential component of blood. Water