Br1umlemacisals Br1umlemacisals
  • 15-01-2017
  • Mathematics
contestada

At the store deli, you spent $13.45 on 5 pounds of cheese. how much would it cost to buy 2 pounds of cheese

Respuesta :

Jabswk Jabswk
  • 15-01-2017
It would cost $5.38 to buy 2 pounds of cheese.
Answer Link

Otras preguntas

What are the 4 most important principle of food safety?
What do we call to the number system that we always used?
UV radiation can directly cause the DNA within cells to mutate, which may eventually lead to the formation of cancer. Which of the following best describe mecha
The question is attached in pic.
At the end of meiosis i there are __________, whereas at the end of meiosis ii there is/are __________.
Three lakes lost water during a drought. lake jensen lost two thirds of its water, lake parlow lost 60% of its water, and lake stockton lost one hundred twenty
Gino wants to purchase a phone that costs $849 and a case that costs $19.99. if the sales tax is 11%, what is the total amount gino will pay?
Albino alligators are examples of organisms born with a genetic condition resulting in a lack of pigment and a unique white color. what do you think would happe
Describe the health and safety requirements of the work area in which you are conducting the visual management activities.
poem about time travel