ssvlafrick9enter ssvlafrick9enter
  • 14-01-2017
  • Mathematics
contestada

Sasha spent six dollars on packages of gum how many more packages of gum that cost $1.20 each can she buy if she has a $20 bill

Respuesta :

LilyyBoo
LilyyBoo LilyyBoo
  • 14-01-2017
She could by 11 more packages but I am not 100% sure but I think that is the answer
Answer Link
lilme8p
lilme8p lilme8p
  • 14-01-2017
I buy my package of gum for $2.00 she's lucky it's for $1.20... it's so cheap does anyone know where she gets them from????

Oh byw the answer is $1.20 divided by $20 is $16.67 or $16.07
Answer Link

Otras preguntas

The term scarcity means that society has a limited amount of resources fear determines what people will purchase businesses succeed if they use high prices peop
A form of discrimination that is upheld by the law is called _____. de facto segregation legal discrimination Jim Crow laws subjugation
Shays' Rebellion encouraged national leaders to A. change the Declaration of Independence. B. repeal the Bill of Rights. C. seek alternatives to the Articles of
Why did Richard Nixon resign as president?
write 30/10 as a whole number
Which statement accurately describes the U.S. Supreme Court?
how far north did the shang dynasty reach
The Egyptian made many boats which were small and easily upset true or false
The real rate of interest is the interest rate minus the rate of inflation. True. False.
How did the Louisiana Purchase affect sectionalism?