Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

cheese costs 4.50 per pound. how much does 3 pounds of cheese cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2017
3 lbs at 4.50 per lb = (4.50 * 3) = 13.50 <==
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-12-2020

Answer:

13.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help pleaseee !!!! which description matches the function represented by this graph
Use the Pythagorean theorem to find x and round to the nearest tenth. A. 3.61 B. 3.6 C. 9.22 D. 9.2
World War I propaganda referred to the Germans as Hans to make them seem:
What happens to the coefficient of friction when the weight is increased? Why is this?
who created drama plz help
Use the graph of a function f to determine x or y to the nearest​ integer, as indicated. Some problems may have more than one answer. 5=f(x)
The name for the theory illustrated in this diagram is...? -the conservative revolution. -supply-side economics. -slash and burn economics. Critics referred to
The length of a diagonal of a square is 24 Square root two millimeters. Find the perimeter of the square. Select one: o a. 576 millimeters O b.962 millimeters C
The picture shows the arrangement of balls in a game of boccie. The object of the game is to throw your ball closest to the small, white ball, which is called t
Each Friday, the school prints 400 copies of the school newsletter. The equation c = 400w models the relationship between the number of weeks and the total numb