lakeisharichardson97 lakeisharichardson97
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the store, 1 candy bar cost $1.29. Write an equation that relates the cost, c, to number of candy bars,n

Respuesta :

fpsshahk30
fpsshahk30 fpsshahk30
  • 15-12-2021

Answer:

4 candy bars cost $5.16?

Step-by-step explanation:

I just added it 4 four times.

Answer Link
lalaland3136 lalaland3136
  • 15-12-2021

Answer:

C= $1.29n

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

During World War I the world witnessed the colossal destructive power available to industrialized states. a. True b. False
The plot is an example of the theme in action. a. True b. False
In 1900, a secret society in China began attacking foreigners. This turned into a conflict known as the Boxer Rebellion. a. True b. False
Which product is negative? A. –3 • 5 • (–6) • 4 B. –7 • (–3) • (–9) • 0 C. –4 • (–6) • (–3) • (–5) D. –3 • 4 • (–2) • (–7)
After becoming governor, Ellis Arnall quickly sought to A)End the segregation of races B)Restore the accreditation to state colleges and universities.
The Slavs settled in most of Eastern Europe. TrueFalse
Erin has 3 guppies more than zebrafish and has twice as many zebra fish as goldfish. If Erin has 23 fish total, how many of each of the fish does Erin have?
there are 720 children in our school. 5/8 of them have dark hair. How many children have blonde or red hair?
Whether a material is magnetic or not depends on what
Plants have what is called a(n)