gilbertfart10
gilbertfart10 gilbertfart10
  • 14-12-2021
  • Mathematics
contestada

BRO PLEASE HELP!! D:

BRO PLEASE HELP D class=

Respuesta :

mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 14-12-2021

Answer:

460 minutes

$87.40

Step-by-step explanation:

Let m = number of minutes.

Plan A:

cost = 0.14m + 23

Plan B:

cost = 0.19m

0.19m = 0.14m + 23

0.05m = 23

m = 460

The two plans cost the same for 460 minutes.

cost = 0.19m

cost = 0.19(460)

cost = 87.4

Their cost is $87.40.

Answer Link

Otras preguntas

The chief difference between poetry and prose is that all poetry is rhymed. True False
At Quincy Middle School, there are 45 girls and 27 boys in the sixth grade. There are two sixth grade classrooms. Ms. Alvarado's class has twice as many girls a
A hotel charges $425 for 5 nights. At that rate, how many nights can a traveler stay for $680?
what is the mass of the block of iron illustrated below?
What's the prepositional phrase in Tina and Jen were among the finalist
2. Which of the following is the best reason to use visuals in a research presentation? A)) to illustrate your main point in an engaging manner B)) to illustrat
In terms of his labor policies, which actions best show how President Truman angered both union leaders and Republicans in Congress during his first term?..
why do some streams and rivers cause more erosion and deposition than others?
what is the difference between 3/12 and 5/8
−3x + 7y = −16 −9x + 5y = 16 slove this