oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

Is 119 a prime or composite number? If is composite, what prime numbers are factors of 119?
Name three desirable traits that are being transferred into genetically egineered food crops. How might these traits help to increase world food supplies?
When this 3-digit number is rounded to the nearest ten or hundred, the numbers round up.  All of the digits in this number are the same.  The sum of the digits
If z varies directly with the product of x and y (z=kxy), then z is said to vary jointly with x and yThe area of a triangle varies jointly with its base and hei
what continent does a moose live on?
where is science done
Simplify the expression.   5^0 A.0  B.0.5  C.1  D.50
A single tree produces about 2.6 × 102 lb of oxygen each year. The Amazon rainforest has about 3.9 × 1011 trees. About how many pounds of oxygen are produced in
There are five types of grains of sand: very coarse, coarse, medium, fine, and very fine. A grain of fine sand can have a diameter of 0.125 millimeters. Which n
Katie cut out a piece of wrapping paper that was 2 times as long and 3times as wide as the box that she was wrapping.The box was 5 inches long and 4 inches wide